UUDET TAPAHTUMAT MERKITTY (PUNAISELLA) päivitetty 27.02.
Pvm Kilpailunnimi Paikka Laji Järjestäjä
Maaliskuu
23.3. Halli SM Tampere Kilpailu P-P
Huhtikuu
1.4.
2.4.
3.4.
4.4.
5.4.
6.4.
7.4.
8.4.
9.4.
10.4.
11.4.
12.4.
13.4.
14.4.
15.4.
16.4.
17.4.
18.4.
19.4.
20.4.
21.4. Lattomeriajo Pori Maantie CUP 1 Koiviston Isku
22.4.
23.4.
24.4.
25.4.
26.4.
27.4. 66. TS-kortteliajot Turku Kortteliajot Turun Urheiluliitto
28.4. 21. Simo Klimscheffskij’n muistoajo Turku Maantieajot CUP 2 Turun Urheiluliitto
29.4.
30.4.
.
Toukokuu
1.5.
2.5.
3.5.
4.5. Kevätklassikko Tervola Kuntoajo OP-P
4.5. 66. Hyrylän ajot Vantaa CCH   Helsinki 
5.5.
6.5.
7.5.
8.5.
9.5.
10.5.
11.5. EVOC MTB Rajamäki Maasto kilpailu Team EVOC Finland
11.5. Evoc MTB Rajamäki Maasto Kuntoajo kilpailu HyPy
12.5.
13.5.
14.5.
15.5.
16.5.
17.5.
18.5. Oulujokiajo Oulu Kuntoajo / maantieajo Oulu Triathlon & Cycling
18.5. Ilpon Tempo Ulvila Aika-ajo Koiviston Isku
18.5. NGS Gravel Backby Kartano Kuntoajo https://nordicgravel.com/
18.5. BMX Suomi Cup 1 Tuusula BMX Helsinki 
19.5. BMX Suomi Cup 2 Tuusula BMX Helsinki 
19.5. Rosendahl GP Tampere Maantie CUP 3 www.tampereenyritys.fi
20.5.
21.5.
22.5.
23.5.
24.5.
25.5. Länsiuudenmaan tempo Raasepori, Mustio Aika-ajo Lup-82
25.5. Koli Gravel Carnival Koli Kuntoajo https://koligravel.fi/
25.5. Terva-ajot Oulu Maantie CUP 4 Terva-ajot ry.
26.5. SM-Kortteliajot Oulu yhteislähtö Terva-ajot ry.
26.5. Tuusula MTB Tuusulan Urheilukeskus Kuntoajo Korson Kaiku
26.5. Tuusula MTB Tuusula Kilpailu Korson Kaiku
27.5.
28.5.
29.5.
30.5.
31.5.
.
Kesäkuu
1.6. NGS Uppsala Gravel Ruotsi Uppsala Kilpailu https://nordicgravel.com/
2.6. Lapinkylän tempo KIrkkonummi Maantie
2.6. Fellmanin ajot Lahti Maantie https://www.twd.fi
3.6.
4.6.
5.6.
7.6. Porvoonajot Porvoo Etappiajot CUP 5 Porvoon Akilles
8.6. Trial Suomen Cup 1 Parainen Kilpailu TVC
8.6. Porvoonajot Porvoo Etappiajot CUP 5 Porvoon Akilles
9.6. Porvoonajot Porvoo Etappiajot CUP 5 Porvoon Akilles
9.6. Meri-Teijo DH CUP 1 Teijo Kilpailu HHCMB
9.6. Pirkan Pyöräily Tampere Kuntoajo
10.6.
11.6.
12.6.
13.6.
14.6.
15.6. SM-Trial Jyväskylä Kilpailu Fillari Trial 
15.6. 19. Fenix MTB Marathon Jyväskylä Laajavuori Kuntoajo kilpailu Jyväskylän Pyöräilyseura 
15.6. Syöteajo Ouluhalli Kuntoajo Maantie Team Rynkeby Oulu
15.6. Trial SM Jyväskylä Kilpailu KS FT
16.6. Trial Suomen Cup 2 Jyväskylä Kilpailu KS FT
16.6. Syöteajo Iso-Syöte Kuntoajo Maantie Team Rynkeby Oulu
17.6.
18.6.
19.6.
20.6. Yöpyöräily Maikkulan Urheilukeskus Kuntoajo Team Rynkeby Oulu
21.6. Kuntoajo Maikkulan Urheilukeskus Kuntoajo Team Rynkeby Oulu
22.6.
23.6.
24.6.
25.6.
26.6.
27.6.
28.6. Saimaa Cycle Tour 2024 Imatra Kuntoajo maantie https://saimaacycletour.com/
29.6. SM-Tahko MTB XCM Suomen Pyöräily ry
30.6.
.
Heinäkuu
1.7.
2.7.
3.7.
4.7.
5.7.
6.7. BMX SM ja ISM Tuusula BMX BMX Helsinki 
6.7. NGS Jyväskylä Gravel Jyväskylä Kilpailu https://nordicgravel.com/
6.7. Cycli XCO CUP Seinäjoki Kilpailu https://www.rideep.fi/
7.7. Cycli XCM CUP Seinäjoki Kilpailu https://www.rideep.fi/
7.7. BMX Suomi Cup 3 Tuusula BMX Helsinki 
8.7.
9.7.
10.7.
11.7.
12.7.
13.7. Kokkola MTB Weekend XCC Kokkola Kilpailu GIF Pyöräilyjaosto
14.7. Kokkola MTB Weekend XCO Kokkola Kilpailu GIF Pyöräilyjaosto
15.7.
16.7.
17.7. Trial Suomen Cup 3 Kirkkonummi Kilpailu MP-Taito
18.7.
19.7.
20.7. SM-MTB XCC Valkeakoski Valkeakosken Maastopyöräseura 
21.7. SM-XCO Valkeakoski Valkeakosken Maastopyöräseura 
21.7. Kokonniemi DH SM CUP 2 Porvoo Kilpailu Porvoon Akilles
22.7.
23.7.
24.7.
25.7.
26.7. Rata SM Turku Team Velocycling 
26.7. Ruka DH PM CUP 3 Kuusamo Kilpailu Ruka Freeriders
27.7.-28.7. Jurvan etappiajot Jurva CUP 6 JurvU
27.7. Rata SM Turku Team Velocycling 
28.7. Rata SM Turku Team Velocycling 
29.7.
30.7.
31.7.
.
Elokuu
1.8.
2.8.
3.8. Jämi MTB Jämi, Jämijärvi Kuntoajo/Kilpailu https://polkutiimi.fi/
3.4. BMX Suomi Cup 4 Tampere https://www.tabc.fi
3.8. Gravel SM ???? ????
4.8. BMX Suomi Cup 5 Tampere https://www.tabc.fi
5.8.
6.8.
7.8.
8.8. ISM maantie Pori PoTa
9.8. Himos Epic Mtb/Grvl Jämsä Gravel CCilves
9.8. ISM maantie Pori PoTa
10.8. ISM maantie Pori PoTa
10.8. Dirty Sipoo Sipoo Söderkulla Gravel https://dirtysipoo.com/
11.8. ISM maantie Pori PoTa
12.8.
13.8.
14.8.
15.8.
16.8.
17.8. Korsisaari XCO Nurmijärvi Kilpailu Rajamäen Kehitys ry
18.8.
19.8.
20.8.
21.8.
22.8.
23.8.
24.8. Helsinki Velotour Race Espoo Maantieajo CUP 7 CCH   Helsinki Velotour
24.8. Trial Suomen Cup 4 Tampere Kilpailu P-P
24.8. NGS Bergslagen Gravel Nora, Sweden Kilpailu https://gravelearthseries.com
25.8. 34. Finlandia – MAPEI MTB Lahti, Urheilukeskus Kuntoajo Kilpailu https://www.twd.fi
26.8.
27.8.
28.8.
29.8.
30.8.
31.8.
.
Syyskuu
1.9. BMX Suomi Cup 6 Laukaa http://ccp.ccpicaro.net
2.9.
3.9.
4.9.
5.9.
6.9.
7.9.
7.9.-8.9. KempeleMTB Kempele Kilpailu Kuntoajo Oulu Triathlon & Cycling ry
8.9.
9.9.
10.9.
11.9.
12.9.
13.9.
14.9. BMX Suomi Cup 7 Helsinki https://www.bmxhelsinki.net
15.9. BMX Suomi Cup 8 Helsinki https://www.bmxhelsinki.net
16.9.
17.9.
18.9.
19.9.
20.9.
21.9. NGS Falling Leaves Gravel Lahti Kilpailu https://gravelearthseries.com
22.9.
23.9.
24.9.
25.9.
26.9.
27.9.
28.9.
29.9.
30.9.
.
Lokakuu
1.10.
2.10.
3.10.
4.10.
5.10.
6.10.
7.10.
8.10.
9.10.
10.10.
11.10.
12.10. Tuusula Cyclocross Tuusulan Urheilupuisto Cyclocross kilpailu Korson Kaiku 
.